Hakkımızda

Beyaz Bosphorus

Hakkımızda

Boğaz’da tarih kokan bir semt, erguvanlar süsler kıyılarını, bir beyaz incidir seyretmeye doyulamayan yalıları…

Çengelköy, boğaziçinin Anadolu yakasında Beylerbeyi ile Vanıköy arasında bulunan koyun çevresinde ve ardındaki yamaca kurulu, yeşillikler içinde temiz havasıyla, tarihi yerleri ile ayakta duran, Boğaziçi Köprüsünü tam karşısına alan ayrıcalıklı bir semttir. Bol yeşilliğinden dolayı havası çok temiz olan Çengelköy, asırlık ağaçlarıyla, yeşilini muhafaza edebilmiş az İstanbul semtlerden biridir.

Boğazın masmavi sularına beşiklik eden Çengelköy, sakinlerine Boğaz Köprüsü ve tam arkasındaki tarihi yarım adayı çok net bir şekilde görebilecekleri görsel bir şölen sunar. Rivayete göre Çengelköy adı, Bizans dönemindeki İmparator Justinien’in karısı Sophia için yaptırdığı saraydan gelmektedir. Osmanlı döneminde ise, gemi çapaları buradaki tersanelerde yapıldığı için buraya Çengelköy denmiştir.

TARİH BEYAZ BOSPHORUS'LA HAYAT BULDU.

İstanbul kıyılarının en büyük semtlerinden biri olan Çengelköy, her dönemde insanların gözdesi olmuştur. Özellikle Lale devri döneminde semt büyük gelişme göstermiş ve birbirinden güzel yalılar kıyı boyunca kendini göstermeye başlamıştır. Yemyeşil ormanları, bağrında sakladığı yüzlerce asırlık çınarı, bereketli bağ ve bostanları, masmavi denizi ve muhteşem yalılarıyla Çengelköy, tarihinin her döneminde çok kıymetli olmuştur. Beyaz Bosphorus bu değeri daha da artırmak için tarihinin bütün dönemlerine tanıklık etmiş olan tarihi Beyaz Yalı’ya yeniden hayat verdi. Aslına uygun olarak restore edilen yalı, Beyaz Bosphorus Restoran olarak taşıdığı tüm misyonu muhteşem lezzetleriyle buluşturarak siz İstanbul aşıklarına sunuyor.
Beyaz Bosphorus

MUHTEŞEM MANZARA, MUHTEŞEM LEZZETLER

İstanbul boğazının en muhteşem manzaralarından birine sahip olan Beyaz Bosphorus Restoran, kaliteden ödün vermeyen tavrını hizmet akışının her aşamasına titizlikle taşıyor. Tedarik ettiği tüm ürünlerinin güvenilir, doğal, taze ve kaliteli olması konusunda üstün gayret gösteren restoran, mevsiminin en taze sebze ve meyvelerini kendi bahçesinde, organik olarak üreterek lezzetseverlere sunmaktadır. Organik, taze ve doğal ürünlerinin yanı sıra, her yörenin kendine has ürünlerini mutfağında buluşturan Beyaz Bosphorus Restoran muhteşem Serpme Kahvaltısı ve Dünya Mutfağının en özel lezzetlerini şefimiz ve deneyimli ekibi ile sofralarınıza taşıyor.
Beyaz Bosphorus